Ferrari osigurao prvi startni red na VN Kine

F1

Sebastian Vettel osvojio je „pole position“ na VN Kine ispred momčadskog kolege Kimija Raikkonena, i time ostvario 52. „pole position“ u karijeri.

Vettel je u posljednjem krugu kvalifikacija odličnom vožnjom uspio postići bolje vrijeme u odnosu na vodećeg Raikkonena s prednošću manjom od desetinke sekunde.

Četverostruki svjetski prvak ostvario je vrijeme od 1:31:095 minute što je novi rekord staze Shanghai International Circuit.

Hvala svima, bolid je bio savršeno  složen. Bio je pravi užitak voziti ga“ izjavio je Vettel.

Drugi startni red pripao je vozačima Mercedesa Valteriju Bottasu (3. mjesto) i Lewisu Hamiltonu (4. mjesto). Šef momčadi Toto Wolf rekao je da loša forma Mercedesa na kvalifikacijama leži u problemu dovođenja guma u optimalne radne temperature, što je sličan problem koji su imali na prošlotjednoj utrci u Bahrainu.

Mislim da je bilo nezgodno. Nedostaje nam gripa, a vrlo lako se ispadne iz intervala optimalne radne temperature jer su gume prevruće ili prehladne“, izjavio je Wolff.

Iako je prije početka kvalifikacija imao problema sa motorom, vozač Red Bulla Daniel Ricciardo osvojio je 6. mjesto odmah iza momčadskog kolege Maxa Verstappena.

Poredak prvih deset vozača zatvaraju Nico Hulkenberg (Renault), Sergio Perez (Force India), Carlos Sainz (Renault) i Romain Grosjean (Haas/Ferrari).

Utrka je na rasporedu u nedjelju u 08:10 sati po europskom vremenu.