Pobjeda Karlovića u Barceloni

1. kolo atp turnira

Hrvatski tenisač plasirao se u drugo kolo nakon što je u današnjem meču pobijedio Španjolca Tommyja  Robreda (6-7, 7-6, 6-4).

Bio je to okršaj teniskih veterana - Karlović ima 39, a Robredo 35 godina - a pobjeda je ponovo pripala „Divu sa Šalate“ koji je dobio dosadašnja četiri međusobna susreta.

U prvom setu oba tenisača su držala početne servise, tako da u prvom setu nismo vidjeli nijednu break loptu.

Prvi set tako je došao do tiebreaka, a spretniji je bio Španjolac pobijedivši 7-5 i tako osvojivši prvi set.

Drugi set protekao je slično kao i prvi nije bilo prilika za break, te odluka ponovo pada u trinaestoj igri gdje je ovoga puta spretniji bio Karlović, iako je Robredo imao dvije meč lopte .

U odlučujućem trećem setu Karlović pri rezultatu 4-4 lomi otpor Robreda, odigrava sjajan gem i dolazi do breaka.

Posljednji gem u meču “Div sa Šalate“ suvereno završava u svoju korist i sa konačnih 6-4 privodi meč kraju i dolazi do pobjede.

Karlovića u drugom kolu očekuje još jedan Španjolac Roberto Bautista Agut koji je u prvom kolu bio slobodan.

U dosadašnjem jedinom susretu Karlovića i Bautiste Aguta slavio je Karlović sa 2-1 u setovima. Bilo je to prošle godine u Madridu.