Prvi poraz Hrvatske, Španjolci slavili u uzbudljivoj završnici

EUROBASKET

U četvrtoj utakmici skupine C Eurobasketa Hrvatska je upisala prvi poraz, i to od glavnih favorita za naslov Španjolaca s 79:73.

Iako to po konačnom rezultatu i ne izgleda, Hrvatska se do posljednjih trenutaka držala u utakmici.

Baš kao i protiv Crne Gore, Hrvatska je odlično ušla u utakmicu i brzo došla do veće prednosti. Španjolci, koji su najefikasnija momčad ovog Eurobasketa nisu uspjeli zabiti koš iz igre čitavih pet minuta.

No, kad-tad su se španjolski strijelci morali probuditi i to rade u finišu četvrtine, te tricama i slobodnim bacanjima prelaze u vodstvo.

U drugoj četvrtini Španjolci odlaze na plus deset, ali su Hrvati do odlaska na veliki odmor uspjeli malo smanjiti prednost. Zanimljivo, najbolji hrvatski strijelac Bojan Bogdanović nije zabio niti jedan koš u prvom poluvremenu.

No, morao se Mostarac kad-tad probuditi, a to je uradio u trećoj četvrtini i s 11 koševa dovodi Hrvatsku u vodstvo koja u zadnju četvrtinu ulazi s prednosti od 54:53.

Tek u 2. minuti zadnje četvrtine Hrvati su po prvi put izašli na liniju slobodnih bacanja. Statistike radi, Španjolci su do tada to radili čak 13 puta. Ponovno su Hrvati ostali bez koševa Bojana Bogdanovića i u posljednjoj četvrtini, a kada 'Babo' ne pogađa, teško Hrvatska može pobijediti, pogotovo ne jedne Španjolce. Stao je šut i najefikasnijeg Hrvata u ovoj utakmici, Daria Šarića, te su Španjolci mogli mirno privesti utakmicu kraju. Ali, iskusni Pau Gasol radi veliku glupost, pravi prekršaj na Šariću i zbog prigovora dobiva tehničku. Šarić pogađa sva četiri bacanja i Hrvatska dolazi na minus dva minutu do kraja.

Ipak, na kraju su se Španjolci izvukli sigurnom realizacijom slobodnih bacanja i slavili s 79:73.

Najefikasniji u redovima Španjolske bili su Rubio s 13, Rodriguez i San Emeterio s 12 te Pau Gasol s 11 koševa.

Kod Hrvata je najbolji bio Šarić s double-double učinkom od 18 koševa i 13 skokova. Bogdanović je zabio 15, popović 11, a Tomas 10 poena.

Posebno veseli to što je izbornik Aleksandar Petrović dao priliku svim igračima u ovoj utakmici osim Darke Planinića i Roka Ukića kojega nije htio uvoditi u igru zbog problema s leđima, ali prvi hrvatski play će biti spreman za utakmicu sa Češkom koja se igra sutra, prenosi prvi.tv.

Uredništvo zadržava pravo cenzure u slučaju govora mržnje ili nepristojnog i neprikladnog govora.