Real se kući „poskliznuo“ protiv Levantea

LA LIGA

Nogometaši Real Madrida su na domaćem terenu dočekali momčad Levantea u okviru trećeg kola španjolske La Lige. Izabranici Zinedinea Zidanea su odigrali neodlučeno s 1:1, a vrijedi istaknuti kako u momčadi Reala nije bilo Luke Modrića i Cristiana Ronalda. Madriđani su susret završili s igračem manje jer je Brazilac Marcelo u 89. minuti bio primoran napustiti teren zbog crvenog kartona.

Već prva ozbiljnija prilika je ujedno bila i prvi pogodak kada je igrač Levantea Ivi u 12. minuti šokirao domaće navijače pogotkom za 0:1 i vodstvo svoje momčadi. Do izjednačenja se čekalo do 36. minute kada je Ramos sjajno šutirao glavom, a u nastavku akcije lopta dolazi do Lucasa Vasqueza koji natrčava na odbijenu loptu i mijenja rezultat na 1:1. Pred sami kraj prvog dijela u 44. minuti Gareth Bale je imao odličnu priliku, ali je u situaciji jedan na jedan s golmanom loše šutirao, a gostujući je vratar lako obranio njegov pokušaj. Na odmor se otišlo s 1:1.

U nastavku su susreta domaćini nastavili napadati, a odličnu je priliku ponovno imao Bale u 62. minuti, ali njegov udaravc glavom završava iznad grede. Isti igrač se našao u prilici i u 88. minuti, ali je njegov udarac glavom ponovno bio neprecizan. Minutu kasnije Marcelo zbog grubog starta dobiva direktan crveni karton, zbog čega je Real bio primoran susret završiti s deset igrača na terenu.

No, do kraja vrijedi istaknuti još jednu sjajnu priliku u posljednjim sekundama utakmice kada je Toni Kroos u 90+4. minuti sjajno šutirao s ruba šesnaesterca, ali je pogodio samo desnu stativu. Susret je završen s konačnih 1:1, a momčad Zinedina Zidanea nakon prva tri kola ima samo pet bodova.

Za momčad Reala nije nastupio Luka Modrić, a Mateo Kovačić je u igru ušao u 72. minuti umjesto Lucasa Vasqueza. Zidane nije mogao računati ni na Cristiana Ronalda koji odrađuje kaznu zbog crvenog kartona u finalu Kupa, dok je Karim Benzema u današnjem susretu zadobio ozljedu zbog koje Francuza na terenu neće biti od četiri do šest tjedana.

Nakon ovoga remija Real se nalazi na tek petom mjestu s 5 bodova, a u narednom kolu ga očekuje gostovanje kod Real Sociedada. Levante se pak nalazi osmom mjestu s 5 bodova, a u narednom će susretu na svome stadionu ugostiti momčad Valencije.