Zrinjski pobijedio Radnik

Kvalifikacije Lige prvaka

U glavnoj provjeri pred nastup u kvalifikacijama za Ligu prvaka nogometaši Zrinjskog porazili su danas u Mostaru ekipu Radnika s 3:0.

Plemići su protiv Radnika potvrdili dobru formu iz pripremnog razdoblja, te su stigli do sigurne pobjede koja je mogla biti i uvjerljivija.

Domaćin je zaprijetio već u 3. minuti kada je Rustemović šutirao pored gola. Deset minuta kasnije pokušaj Aćimovića lako zaustavlja vratar gostiju Lučić.

U 16. minuti najbolju prigodu za goste imao je Glišić, čiji udarac iz neposredne blizine odlično brani Brkić.

Zrinjski do prednosti dolazi u 34. minuti. Aćimović je pobjegao svom čuvaru i odigrao za Bilbiju, ovaj nesebično poslužuje Filipovića kojemu nije bilo teško pogoditi mrežu Radnika. Ubrzo zatim Aćimović je šutirao iznad gola. U 44. minuti Lučić je drugi puta po loptu u mrežu. Nakon greške obrane Radnika, Lučić je zaustavio prvi udarac Bilbije, ali ne i drugi.

Na otvaranju drugog dijela Bilbija ne koristi stopostotnu prigodu, u situaciji jedan na jedan uspješniji je bio vratar Lučić. Filipović u 49. minuti postiže treći pogodak za Zrinjski, i postavlja konačni rezultat susreta.

Do kraja utakmice gosti su zaprijetili preko Irfana Hadžića, a za Zrinjski su pokušali Bencun i Marković.

Zrinjski: Brkić, Jakovljević (od 46. Laštro), Barišić (od 75. Rodin), Stojkić (od 75. Perišić), Galić (od 65. Kadušić), Rustemović (od 67. Pezer), Čirjak (od 67. Hairlahović), Bilbija (od 70. Marković), Todorović (od 65. Bencun), Aćimović (od 62. Jović), Filipović (0d 70. Bekrić).

Radnik: Lučić, Vasić, Aleksić, Franić, Merajić, Mekić, Martinović, Glišić, Peco, Đelmić, Hadžić (još su potpisali: Radović, Sušić, Brković, Krsmanović, Despotović, Bradonjić, Motika, Živanović, Šantić).

Prvu utakmicu prvog kola kvalifikacija za Ligu prvaka nogometaši Zrinjskog igraju u srijedu u 18 sati protiv Spartaka u Trnavi.