Zrinjski slavio, srušio Želju na Grbavici i zabetonirao vrh ljestvice

PREMIJER LIGA BIH

Nogometaši Zrinjskog su na stadionu Grbavica pobijedili Željezničar s 1:0 (1:0) u derbi susretu 10. kola BH Telecom Premijer lige BiH.

Strijelac pobjedničkog gola za aktualnog prvaka bio je Nemanja Bilbija u 41. minuti.

Devetom pobjedom u prvenstvu "Plemići" su se učvrstili na vodećoj poziciji s velikih osam bodova prednosti nad pratiteljima Širokim Brijegom i Željezničarom.

U prvih 20-ak minuta derbi nije ponudio ozbiljnije prlike za postizanje gola na obje strane. Prvu priliku da povede imala je domaća momčad u 26. minuti kada je Zeba proigrao Kajkuta, ali je Pirić sjajno obranio. Dvije minute kasnije gosti su uzvratili stopostotnom prilikom Todorovića, koji je prošao obanu Željezničara i izašao sam pred Kjosjevskog, ali je njegov šut otišao preko gola.

Gol koji je odlučio pobjednika derbija postigao je Bilbija u 41. minuti nakon što mu je loptu s lijeve strane ubacio Stojkić.

Željezničar je početkom drugog poluvremena zaigrao znatno bolje, što je rezultiralo s nekoliko sjajnih prilika. U 47. minuti "Plavi" su propustili veliku priliku da poravnaju rezultat. Najprije je Kajkut sa samo dva metra udaljenosti promašio loptu, da bi u nastavku akcije Ramovićev pokušaj glavom zaustavila vratnica.

U nastavku gosti su zatvorili sve prilaze svom golu, a svi pokušaji "Plavih" da dođu do poravnanja bili su bezuspješni.

Prva dva susreta poslijepodnevnog programa završena su pobjedama nogometaša Širokog Brijega i GOŠK-a.

Široki Brijeg je na "Pecari" slavio protiv Radnika iz Bijeljine s 1:0 (0:0), golom Luke Menala u 49. minuti.

Momčad GOŠK-a uvjerljivo je u gostima pobijedila  Viteza s 3:0 (2:0). Strijelac dva pogotka bio je Mirsad Ramić u 1. i 69. minuti te Miljenko Bošnjak u 21. minuti iz penala.

Preostala tri susreta 10. kola igraju se u nedjelju i ponedjeljak. Momčad Sarajeva će sutra protiv Krupe na Koševu tražiti novu pobjedu. U nedjelju će se još igrati susret Borac - Sloboda, dok će utakmica Mladost - Čelik biti odigrana u ponedjeljak, 2. listopada.